Τα απουσιολόγια που θα πρέπει να χρησιμοποιηθούν από τους εκπαιδευτικούς κατά την εξ αποστάσεως εκπαίδευση βρίσκονται
>>εδώ<<

Το ωρολόγιο πρόγραμμμ μπορείτε να το δείτε εδώ.

Οδηγίες Χρήσης:

Κάνοντας κλικ στον παραπάνω σύνδεσμο και στη συνέχεια Άνοιγμα με - Υπολογιστικά Φύλλα Google επιλέγουμε το βιβλίο εργασίας με το οποίο έχουμε μάθημα και αφού γράψουμε το μάθημα που κάνουμε στην αντίστοιχη ώρα, δηλώνουμε απουσία (γράφοντας "x") στον/στους μαθητές που δεν παρακολούθησαν το μάθημα.

Με αυτόν τον τρόπο, οι απουσίες εμφανίζονται συγκεντρωτικά και η Δ/νση  του σχολείου καθώς και οι Υπεύθυνοι Τμημάτων μπορούν ανά πάσα στιγμή να έχουν συνολική εικόνα.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

1.       Απαραίτητη προϋπόθεση οι εκπαιδευτικοί να έχουν λογαριασμό στο gmail.

2.       ΠΡΟΣΟΧΗ στην επιλογή της διδακτικής ώρας – ημέρας, ώστε να μην αλλοιωθούν τυχόν προηγούμενες ή επόμενες απουσίες.

3.       Δεν απαιτείται αποθήκευση του αρχείου. Οι αλλαγές αποθηκεύονται αυτόματα. ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ.